2024.07.23. 14:26

Atlétika Eb-t rendeztek Besztercebányán

A szlovákiai Besztercebányán mérték össze tudásukat Európa legjobb U18-as atlétái. A megméretésen közel ötven ország ezeregyszáz fiatal sportolója indult el, köztük a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola két utánpótláskorú növendéke is.

Kiss Ádám

Kalics Krisztián, a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola versenyzője, a százméteres síkfutás harmadik időfutamában állt rajthoz, amelyben a hatodik helyen zárt 10.90 másodperces idejével. Ezzel az eredménnyel az összetett huszonötödik helyén végzett a tizenhat éves szolnoki versenyző.

Szolnoki Sportcentrum, atlétika, Európa-bajnokság, U18
Farkas Emese, a Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola versenyzője, tizennyolcadik lett az U18-as Európa-bajnokságon
Forrás: Szolnoki Sportcentrum - Sportiskola Facebook-oldala

A hölgyeket a diszkoszvető Farkas Emese képviselte. A B csoport tagjaként állt a dobókörbe a sportoló, első két kísérlete viszont érvénytelen lett. Majd a harmadik dobásából 40.51 méterre szállt az eszközt, amely az összetett tizennyolcadik helyére volt elég.