Kosárlabda / frissítve / galériával

2021.04.23. 19:57

A vártnál is simábban győzött az Olaj

Zúgott a Tisza-gátról a hajrá Olaj a kezdés előtt, így próbáltak erőt adni kedvenceiknek a szolnoki szurkolók.

Jól kezdték a hazaiak a bajnoki negyeddöntő harmadik meccsét, mire a soproniak észbe kaptak, már 12-0-ra vezettek Badzimék. A jó támadójáték mellett kiválóan védekeztek piros-feketék. A vendégek csak a hetedik percben dobták első pontjukat büntetőből. A hazaiak kontrollálták a játékot, különösen Pongó Máté és Zsíros Péter remekelt, akik szórták a triplákat. A félidő végén azonban megállt a szolnoki gépezet, és Thompson pontjaival felzárkózott a Sopron, 39-34.

A fordulást követően négy pontra csökkent a felek közötti távolság, szerencsére Warner és Badzim pontjaival ismét elhúzott az Olaj. A továbbiakban már nem ment a soproniaknak, akik csak elvétve tudtak betalálni. Közben Kosztasz Flevarakisz edző sokat reklamált, ezért bírók két technikai hibával kiállították a görög szakembert. Majd a litván center, Jogela is megkapta második sportszerűtlen hibáját, így követhette mesterét az öltözőbe. Az Olaj pedig könnyedén húsz pont fölé növelte előnyét, és ismét megszerezte a vezetést a párharcban. A folytatás hétfő este Sopronban.

– Kiváló csapatmunkával ismét jól védekeztünk, és ez volt győzelmünk kulcsa, ezért elismerés illeti a fiúkat. Mindent el fogunk követni, hogy Sopronban lezárjuk a párharcot – mondta a lefújás után Gasper Potocnik, az Olaj edzője.

A Sopron edzője, Kosztasz Flevarakisz pedig így nyilatkozott: – Remek munkát végzett a szolnoki csapat, amely megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Mi sajnos fáradtan mozogtunk. Egy célunk lehet, hogy a hétfői hazai meccsünkön kiharcoljuk az ötödik mérkőzés lehetőségét.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–SOPRON KC 82–61 (22–13, 17–21, 19–8, 24–19)

Tiszaligeti Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Papp p., Tőzsér, Pozsonyi

SZOLNOK: Warner 12, BADZIM 12/6, Kovács P. 2, Szubotics 8, CAKARUN 11 Csere: ZSÍROS 14/12 , PONGÓ MÁTÉ 14/9, Gibson 6/6, Rudner, Taiwo 3, Pallai Edző: Gasper Potocnik

SOPRON: Elmore 7/3, THOMPSON 18/6, Takács N., Jogela 11, PADGETT 10 Csere: Boriszov 7/3, Supola 4, Fazekas Cs. Halász 2, Werner 2, Bagó, Sitku M. Edző: Kosztasz Flevarakisz

Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–0. 8. p.: 17–8. 15. p.: 33–19. 18. p.: 39–27. 25. p.: 47–38. 28. p.: 54–40. 34. p.: 65–47. 38. p.: 72–53

Kiállítva: Kosztasz Flevarakisz (31. p.), Tauras Jogela (31. p.)

A negyeddöntők eredményei

DEAC–Alba Fehérvár 97–82 (24–18, 25–18, 32–23, 16–23) – a párharc állása: 1-2

Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű SE 96–94 (23–22, 27–18, 19–28, 27–26) – párharc végeredménye 3-0

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Egis Körmend 104–91 (29–25, 28–21, 25–22, 22–23) párharc végeredménye 3-0

Szolnoki Olajbányász–Sopron KC 82–61 (22–13, 17–21, 19–8, 24–19) – párharc állása 2-1