2023.11.27. 15:00
Helytörténeti vetélkedőn mérték össze tudásukat a szolnoki fiatalok – videóval
Véget ért a Kedvenc Városom Szolnok elnevezésű vetélkedő, melynek döntőjében öt csapat mérte össze tudását hétfőn a szolnoki Verseghy Ferenc Könyvtárban. A diákok eddigi munkáit zsűri értékelte.
Városismereti vetélkedőt tartottak gimnazistáknak Szolnokon, a Verseghy Ferenc Könyvtárban
Fotó: Nagy Balázs
Idén is megszervezte a város önkormányzata és a Verseghy Ferenc Könyvtár a Kedvenc Városom Szolnok elnevezésű vetélkedőt, melynek döntőjébe 16 iskolából öt középiskolás csapat jutott be. A hétfői fináléban a Szolnok Városi Tehetséggondozó Szakkollégium Gyermekvárosi Úti Tagintézménye, a Szolnoki Szakképzési Centrum Petőfi Sándor Építészeti és Faipari Technikum és Szakképző Iskola, a Szolnoki Szakképzési Centrum Kreatív Technikum és Szakképző Iskola, valamint a Szolnoki Szakképzési Centrum Baross Gábor Műszaki Technikum és Szakképző Iskola csapatai mérték össze tudásukat.
Balogné Szabó Anita, az intézmény közönségkapcsolati osztályának vezetője a program megnyitóján elmondta, ötödik alkalommal indult útjára a vetélkedő.
– A társintézmények minden évben közösen állítják össze a feladatokat, és értékelik a csapatok munkáit. A két online és egy kreatív forduló idei különlegessége az volt, hogy a Verseghy Ferenc Könyvtár alkalmazásával, a Városfoglaló feladványaival személyesen kellett elindulniuk a fiataloknak a megoldásokért. A kreatív feladat során készített pályamunkák a könyvtár helyismereti gyűjteményét gyarapítják majd – részletezte a könyvtár munkatársa.
Ezt követően dr. Horváth László, a Damjanich János Múzeum igazgatója vette át a szót, aki zsűritagként méltatta a diákok ötletes munkáit.
A csapatok kiváló javaslatokat tettek arra vonatkozóan, hogy mely helyi sajátosságokat szeretnék felvenni a helyi értéktárba. Az első ilyen a járműjavító területén lévő víztorony volt
– tudtuk meg.
A városi múzeum vezetője arra is kitért, hogy nemrégiben átfogó kötet íródott a szolnoki patikák örökségéről, melyek különleges világát szintén helyi értékként képzelik el a tanulók. – Korábban a városiasodás egyik fontos fokmérője volt, hogy hány gyógyszertár működött az adott településen. Nagyszerű a javaslat, amely még nem szerepel az értékeink között – összegezte az igazgató.
A további javaslatokat Bojtos Gábor, a vármegyei levéltár munkatársa és Demeter Éva, a szolnoki Tiszapart Mozi nemzetközi kapcsolatok koordinátora ismertette a programon.
A podcast megtalálható a Szoljon.hu Youtube- és Spotify-csatornáján is.
Szoljon podcast
- Pályaválasztás: Hogyan kezelhetjük a központi felvételi vizsga stresszét?
- Felháborodtak a gazdák: a zsebeikből kiforgatott pénzzel finanszírozná Ukrajnát az EU?
- Mi a siker titka? Most mindent elmesél Anglia legjobb pékje
- Lehetőségek tárházát kínálja a szolnoki Kultúrpince
- Influenza elleni védőoltás: nem kell kapkodni, de beadatni mindenképpen érdemes a szolnoki orvos szerint