Parkolás

1 órája

Egy fotó, ami segítheti a rendőrség munkáját

Meghúzták a kocsit, rányitották az ajtót. A parkoló autóban okozott kár akár jelentős is lehet, mindenképpen érdemes rendőrt hívni, ha ilyet tapasztalunk. Néhány fotó vagy egy feljegyzett rendszám sokat segíthet az eset felderítésében.

Pakainé Pusztai Nóra

Jól megválasztott parkolóhellyel, egy feljegyzett rendszámmal vagy néhány mellettünk álló kocsiról készült fényképpel védhetjük járművünket. Parkoló autóban okozott kár mindezek ellenére is keletkezhet. Egy lökhárító nyoma, az oldalnak csapott ajtó esztétikailag is rontja a kocsink képét.

parkoló autóban okozott kár
Sokat segíthet egy fotó a parkoló autóban okozott kár megtérítésében
Fotó: Illusztráció / Forrás: gettyimages.com

– Én le szoktam fotózni az előttem és mögöttem, meg a mellettem parkolókat. Mielőtt beülök az autóba induláskor körbejárom, ha látok rajta valamit azonnal jelzek a rendőröknek – mondta egy szolnoki sofőr.

A parkoló autóban okozott kár esetén rendőrt kell hívni

A másik szerint ez teljesen felesleges. Utánajártunk, mi az igazság.

A KRESZ szabályai szerint amennyiben egy anyagi káros közlekedési esemény kapcsán nem értesítik a rendőrséget, az érintettek kötelesek személyazonosságukat egymás számára igazolni és megnevezni azt a biztosítót, amellyel a járműre felelősségbiztosítási szerződést kötöttek 

válaszolta az esethez kapcsolódó megkereséünkre András Hunor Lehel, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. 
Előfordulhat, hogy a megrongálódott jármű vezetője nincs jelen, a károkozó köteles személyi adatait és biztosítója nevét erre alkalmas módon, a helyszínen hátrahagyni és az esetet a biztosítónak bejelenteni.

Persze a korábban említett módszerek is a rendőrség segítségére lehetnek, de az elkészített fotó nem jelent garanciát a tettes felderítésére.

Akár a bevásárlókocsi is lehet a „tettes”

– Bevásárlóközpontok parkolójában az is előfordul, hogy a gépjárművet bevásárlókocsival vagy egyéb tárggyal rongálják meg gondatlanul. Ilyen esetben a rongálódások helye, elhelyezkedése, kiterjedése adhat támpontot, hogy mi okozta a külső behatást a jármű karosszériáján – utalt egy másik lehetőségre.
Hozzátette: amennyiben a vezető azt tapasztalja, hogy járművében – feltételezhetően – egy másik jármű kárt okozott, és az okozó nem hagyta hátra az adatait, illetve járművén egyéb tárggyal okoztak sérülést, akkor tegyen bejelentést a legközelebbi rendőrségen, vagy a 112-es segélyhívószámon.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szoljon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában