2008.10.05. 19:44

Remek játékkal magabiztos Tisza-parti siker született

A női kosárlabda-bajnokság második fordulójában a szolnoki csapat könnyedén 45 ponttal verte a szombathelyieket.

VCs

Szolnoki NKK—Savaria BC 97-52 (34-14, 23-16, 21-9, 19-13)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 100 n. V.: Tóth T., Hanga.
SZOLNOK: SONYÁK 17/9, Djelmis 10/9, Szabó V. 11/3, HEGEDŰS 16, Serdar 4. Cs: Boskovics 8/6, RUBOLD 11/3, Kalmár-Nagy R. 2, Halmai 3, ZELE 15/3, Hajdú. Edző: Mészáros Zoltán
SZOMBATHELY: Szabadfi 3, Sándor 8, Gebri 3, Gardner 13, ROBINSON 25/3. Cs: Horváth E., Bicskei, Horváth P., Földi. Edző: Krasznai Milán
Az eredmény alakulása. 4. p.: 15-4. 8. p.: 24-12. 14. p.: 46-23. 18. p.: 52-30. 25. p.: 71-37. 35. p.: 89-44

Ezúttal is repülőrajttal nyitottak a szolnokiak, akik tetszés szerint érték el pontjaikat. Közülük különösen Hegedűs Rita remekelt, aki már a nyolcadik percben 14 egységnél tartott. A mérkőzés további perceiben is jól játszottak a házigazdák, akik 65 százalékos biztonsággal dobtak az első félidőben. A szünet után csak azért küzdöttek a vendégek, hogy elkerüljék a 100 kapott pontot. Sikerült nekik, ez volt számukra az egyetlen sikerélmény a mérkőzésen.

Mészáros Zoltán: — Szimpatikus csapat ellen minden játékosom lehetőséget kapott a bizonyításra.
Krasznai Milán: — Azért kell dolgoznunk, hogy ezeket a nagy különbségű vereségeket elkerüljük a jövőben.