2008.03.23. 18:37

Negyedik lett a Magyar kupában a Szolnoki NKK

A ZTE szerezte meg a harmadik helyet a női kosárlabda Magyar Kupa pécsi négyes döntőjében, miután a vasárnapi bronzmérkőzésen legyőzte a Szolnokot.

NS

SZOLNOKI NKK–ZALA VOLÁN ZTE 64–67 (14–19, 12–19, 22–9, 16–20)
Pécs, 1000 néző. V.: Forrai, Kapitány, Márton.
Szolnoki NKK: Djelmis 5/3, KOZDRON 13/9, Boskovics 10/6, Vescan 2, Keller 6. Cs.: HEGEDŰS R. 24, Sonyák 4, Szavercsenko. Vezetőedző: Kmézics Zorán.
Zala Volán ZTE: Pungor 5/3, Szélesy 6/6, Creamer 11/6, Turóczi 2, MILKOVA 17. Cs.: Ambrus 5/3, HORVÁTH ZSÓFIA 21/9, Agalerova, Hersics. Vezetőedző: Bence Tamás.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2-2. 6. p.: 7-10. 13. p.: 16-20. 17. p.: 21-28. 23. p.: 26-43. 26. p.: 38-45. 33. p.: 48-54. 37. p.: 56-61.

Az első két negyedben úgy tűnt, a zalaegerszegiek akarják jobban a győzelmet, kezdetben Milkova kosarai révén megléptek, de sokat segített nekik a hat sikeres hárompontos is. A harmadik negyedben közel álltak a húszpontos különbséghez is, de ekkor jött Hegedűs Rita, és a szolnokiak kapitánya szinte egyedül vette hátára a csapatát, és a belemelegedő semleges pécsi szurkolók buzdítására ki is egyenlített a Szolnok. A zalaiaknál Horváth Zsófia lépett elő főszereplővé, három másodperccel a vége előtt az ő triplájának köszönhetően nyert, és szerezte meg a bronzérmet Bence Tamás gárdája.

Kmézics Zorán: - Az első félidőben bátortalanul kosaraztunk, a másodikban megmutattuk igazi arcunkat. Köszönöm a szolnoki és pécsi szurkolóknak a buzdítást, nélkülük nem tudtuk volna feltámasztani a reményt.
Bence Tamás: - Nagyon akartuk ezt a győzelmet, örülök, hogy sikerült.