Kosárlabda NB I. B

6 órája

Drámai hosszabbítás döntött a Jászberény meccsén

Sem a rendes játékidőben, sem pedig az első hosszabbításban nem jutott dűlőre az NB I. B-ben a TF-BP-vel a Jászberény kosárlabdacsapata.

Az NB I. B negyedik fordulójában óriási csatában, kétszeri hosszabbítást követően veszített a Jászberény kosárlabdacsapata a TF-BP fővárosi otthonában. Ezzel továbbra is nyeretlenül állnak a pontvadászatban a kék-fehérek.

Jászberény kosárlabda
Szoros meccsen kapott ki a Jászberény kosárlabdacsapata (kék-fehérben)
Fotó: Pesti József / Forrás: MW Archív

TF-BP–Jászberényi KSE 112–101 (18–23, 20–16, 27–19, 22–29, 10–10, 15–4) – kétszeri hosszabbítás után

Budapest, 200 néző. V.: Benedek Z., Csák M., Szecsődi R.

Jászberény: KINNEY 25, Dékány 9/3, Boka-Magó 9/9, CSABA GY. 29/6, Zsók 2. Csere: PINTÉR D. 10/3, Csomós 8/6, Oroszi 6/3, Német Á. 3/3. Edző: Puskás Artúr.

Óriási csatát vívtak a felek a végig. Az első félidőt követően csak egy ponttal vezetett a vendéggárda (38–39), majd a nagyszünet után a szemsérüléséből visszatérő James Kinney vezetésével kontrollálta a meccset a JKSE. A fővárosiak azonban nem hagyták magukat, és a rendes játékidő lefújása előtt egy triplával döntetlenre mentették a meccset, 87–87.

Az első túlóra végén még a Berény egyenlített Csomós Kristóf duplájával, a második hosszabbításban azonban az Olaj-nevelésű Sebők András irányításával a TF-BP behúzta a mérkőzést.

Közönségszórakoztató mérkőzést játszott a Jászberény kosárlabdacsapata

– Igazi közönségszórakoztató meccs volt – nyilatkozta a lefújás után Puskás Artúr, a JKSE edzője. – Mindkét csapat nyílt sisakkal küzdött, jól felkészült egymásból. Minden hosszabbításos meccset nüánszok döntenek el, akár egy-egy megmozdulásra rá lehet húzni, hogy azon múlt a végeredmény.

Elfogytunk a végére, a TF meg tudta csinálni a játékokat a második hosszabbításban, mi pedig nem.

– Szeretnék köszönetet mondani James Kinneynek, mert a két héttel ezelőtti szemsérülése óta nem edzett, de saját felelősségre vállalta a játékot – folytatta Puskás. – Remélem, hogy Csaba György vádlisérülése nem lesz komolyabb.

A Jászberényi SE csütörtökön 17 órától a Nyíregyháza csapatát fogadja.