2023.08.25. 22:04

Bravúros döntetlent ért el a Szolnok a fővárosban

A BENU Magyar Kupa negyedöntőjének első meccsén döntetlent játszott a szolnoki vízilabdacsapat a tavalyi döntős OSC otthonában.

Szeghalmi Zsombor három gólt lőtt az OSC hálójába

Fotó: Szolnoki Dózsa/Illyés Csaba

Genesys-OSC Újbuda–Szolnoki Dózsa-Praktiker 9–9 (1–2, 5–5, 1–1, 2–1)

Gólszerzők: Tóth M. 2, Szalai P. 2, Rossi 1, Vigvári Vince 1, Salamon 1, Broek 1, Hárai 1, illetve Szeghalmi 3, Vámosi 1, Pető 1, Pásztor 1, Kovács G. 1, Schmölcz 1, Ágh 1.

Az összecsapást a hazaiak új olasz igazolása, Simone Rossi gólja indította – ő ugyebár a futballválogatott kapitányának, Marcónak a fia –, ám a nyitónegyed további részében két szolnoki gól érkezett csupán. A második részre aztán felpörgött a parti, potyogtak a gólok, nem kevesebb mint tíz találat született, ebben a negyedben, 6–7. A harmadik részben egy-egy gól esett. A záró felvonásban is óriási harc folyt a medencében, Szeghalmi Zsombor harmadik góljával 9–7-re elment a Dózsa, a fővárosiak azonban döntetlenre mentették a meccset, 9–9.

A visszavágót vasárnap 18 órakor rendezik a szolnoki Vízilabda Arénában.

További eredmények: FTC-Telekom–BVSC-Zugló 24–16, Teva-VasasPlaket–Kaposvár 21–11, EPS-Honvéd–Tigra-ZF Eger 17–7.