2021.01.29. 06:58

Továbbra is élen áll a ceglédi gárda

A férfi NB I./B Zöld csoportjának 11. fordulójának meccsét pótolta a listavezető Cegléd és a Pénzügyőr csapata.

A mérkőzés első félidejébe a vendéglátók fölényét hozta, akik biztosan őrizték 7-8 pontos előnyüket. A második félidő elején 58–45-re vezettek a ceglédiek. A záró negyedben azonban feljött a fővárosi gárda, sőt három perccel a lefújás előtt a vezetést is átvették, 79–81. Fekete Viktor azonban egy triplával fordított, majd Kovács Bálint és Tóth Zoltán pontjaira is elmaradtak a vendégválaszok, a ceglédiek pedig ha nem is könnyen, de behúzták a meccset.

Honti Viktor : Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést – értékelt Honti Viktor, a Cegléd edzője. – Viszonylag jó kezdés után többször 10 pont fölött volt a vezetésünk, de kiengedtünk és az ellenfél ezt könyörtelenül kihasználta, és szoros végjátékra kényszerített. Ezen változtatnunk kell a jövőben.

A folytatásban pénteken 17 órakor a Bonyhád csapatát a fogadják ceglédiek, majd február 7-én az egykori Olaj játékosokkal, Horváth Ákossal és Ivosev Tamással megerősített Újpest vendégei lesznek.

Ceglédi KE–Pénzügyőr SE 88–81 (28-22, 18-17, 23-23, 19-19)

Szolnok, Tiszavirág Aréna, zárt kapuk mögött. V: Vadász, Borgula, Kruk.

Cegléd: Tóth Z. 12/6, Fekete V. 23/15, Mészáros M. 13/6, Szabó N. 5/3, Kovács B. 10. Csere: Nárai 9, Hegedűs G. 8, Csák 7/3, Várbíró 1. Edző: Honti Viktor.