2022.10.20. 14:14
Egyedi szemszögből közelítették meg ’56 eseményeit a szolnoki előadáson
Emberi sorsokon keresztül igyekeztek minél közelebb hozni a fiatalokhoz az ‘56-os történéseket.
Élvezetes előadást hallhattak a diákok dr. Csatári Bencétől
Fotó: Mészáros János
Milyen állapotok uralkodtak hazánkban az ötvenes években, milyenek voltak az akkori társadalmi viszonyok? Mi vezetett végül ahhoz, hogy 1956. október 23-án kirobbanjon a forradalom? Ezekre a kérdésekre világított rá dr. Csatári Bence, a Nemzeti Emlékezet Bizottsága tudományos főmunkatársa rendhagyó történelem óráján, melyet csütörtök délelőtt tartott az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban középiskolás tanulóknak.
Dr. Csatári Bence előadásában emberi sorsokon keresztül igyekezett minél közelebb hozni a fiatalokhoz az ‘56-os történéseket, bemutatva az odáig vezető utat, a nevezetes nap történéseit az egyetemisták tüntetésétől kezdve. Felidézte a magyarok hősies küzdelmét a szabadságért, majd a bukást követő brutális megtorlásról is beszélt.
A rendezvényt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) szervezte a Nemzeti Emlékezet Bizottságának Hivatalával (NEB) együttműködve. Az MCC nyolc éve működik Szolnokon – eddig csak általános iskolásoknak szóló tehetségprogramjukkal foglalkoztak, most viszont kibővült a képzési palettájuk a középiskolásoknak szóló, szintúgy ingyenes programokkal.