2021.01.01. 17:57

Az élen kezdi az új esztendőt az Olajbányász

Remekül sikerült a soros forduló az Olajbányásznak, amely bravúros győzelmet aratott a címvédő Falco KC csarnokában. A Jászberény soraiban új edző és két külföldi kosaras bemutatkozott, ennek ellenére is sima vereséget szenvedtek hazai pályán a Kaposvártól.

A piros mezes szolnoki csapat a bajnoki címvédő, Falco KC otthonában is diadalmaskodott

Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe

A címvédő Falco KC szombathelyi otthonában játszotta az 2020-as esztendő utolsó bajnoki meccsét az Olajbányász legénysége. A vendégeknél mindenkire számíthatott a szlovén vezetőedző, Gasper Potocnik, míg a Falco soraiból az amerikai center, Devin Searcy sérülése miatt hiányzott, majd a rangadó z ötödik percében honfitársa, Kyan Anderson is kivált a játékból húzódás miatt.

Futottak és dobtak a felek az elején, a szolnokiak közül Bojan Szubotics és Marjan Cakarun, míg a vasiaknál Perl Zoltán és Evan Bruinsma termelte a pontokat leginkább az első negyedben, amelyben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 24–23. A folytatásban azonban megállt a tudomány mindkét oldalon, alig esett mezőnykosár, nagy részt büntetőkből voltak eredményesek a játékosok.

Negyedóra játék után azonban kapcsoltak a vendéglátók és elhúztak nyolc ponttal, az Olaj továbbra is csak büntetőből dobott pontokat, szerencsére száz százalékkal, és a félidő végére 36–34-re zárkóztak fel.

A fordulást követően Szubotics közeli találatával egyenlített az Olaj, majd Roko Badzim triplájával a vezetést is átvették, amit már nem is adtak ki a kezükből a továbbiakban. Most már nem csak jól védekezett a Tisza-parti gárda, hanem eredményesen is támadott. Mindezt alátámasztva a 26 percben Pongó Máté hármasával tíz pontos előnyt építettek, 40–50. Csak vergődött ebben az időszakban címvédő a Falco az Olaj szorításában.

A záró felvonás 44–58-as állásról indult. Nem adták fel a hazaiak a 35. percben Perl Zoltán–Váradi Benedek–Sztrahinja Milosevics trió jóvoltából kilenc pontot ledolgoztak hátrányukból. 56–61. Ekkor Szubotics szabálytalankodott Benkével, aki alaposan rájátszott a faultra, ezért technikait kapott az egykori szolnoki kosaras, amivel ki is pontozódott, majd a reklamáló hazai edző, Gasper Okorn is kiharcolt egy technikait.

A két büntetőt Angelo Warner értékesítette, a labda az Olajnál maradt, a támadóidő lejártával egy időben pedig Pongó beszórt egy triplát, 56–66. Másfél perccel a vége előtt azonban megint feljött a Falco, 69–74, válaszul Juhos Levente engedett el egy hármast a jobb sarokból eldöntve ezzel a rangadót. Az Olajbányász 21 hónapos hazai alapszakasz veretlenségétől fosztotta meg a szombathelyi alakulatot. Nem mellékesként éllovasként kezdi az új évet a szolnoki csapat, hétfő este Sopronban.

– Nagyon örülünk a győzelemnek és a mutatott játéknak is – mondta a lefújás után, Kovács Péter, az Olaj csapatkapitánya. – Nagyon nagy fegyverténynek tartom Szombathelyen nyerni. A harmadik negyedben, már tíz pont fölötti előnnyel is vezettünk, aztán kissé megtorpantunk, de a végén nagyot küzdöttünk és koncentráltunk, hogy meg legyen a győzelem.

Falco KC–Szolnoki Olajbányász 75–80 (24–23, 12–11, 8–24, 31–22)

Szombathely, zárt kapuk mögött. V.: Cziffra, Tőzsér, Ádám J.

Falco KC: Anderson, Doktor 2, Benke 12/6, BRUINSMA 12, Lake 2. Csere: Váradi 11/3, PERL 26, Kovács B., Dancsecs,, MILOSEVICS 10/3. Edző: Gasper Okorn.

Szolnok: PONGÓ M. 9/6, BADZIM 15/15, Pallai, SZUBOTICS 16/3, CAKARUN 16. Csere: WARNER 16/3, Rudner 3/3, Kovács P., Zsíros, Juhos 5/3. Edző: Gasper Potocnik.

Jászberényben immár az új vezetőedző, Patai Benjamin edző irányította csapatot a Kaposvár ellen. Mint írtuk a napokban több játékos is érkezett soraikba, közülük az amerikai Xey­rius Williams és a horvát Mla­den Primorac is pályára lépett. Orlando Coleman játékára még várniuk kell a kék-fehéreknek.

Érdekesség, hogy a vendég Kaposvárt az a Nikola Lazics edző irányította, aki egy esztendeje még a jászberényi gárdát vezette. A meccsről annyit, hogy a vendégek hamar döntésre vitték dolgot, könnyedén nyertek a sereghajtó csarnokában. A JKSE legénysége vasárnap Kecskeméten vendégszerepel.

– Két nap alatt nem lehet csodát tenni, jelenleg ez a valóság – fogalmazott, Patai Benjamin. – A fegyelmezettséget és a hozzáállást köszönöm a játékosoknak. Sokat kell még együtt dolgoznunk, és Orlando Colemannel, valamint sérültjeinkkel kiegészülve sokkal többre lehetünk majd képesek.

JÁSZBERÉNYI KSE–KAPOSVÁRI KK 67–101 (19–24, 17–29, 15–19, 16–29)

Belvárosi Játékcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Mészáros B., Papp P., Sörlei.

JÁSZBERÉNY: KINNEY 18/3, Füzi 3/3, BRBAKLICS 10, X. WILLIAMS 22/6, Primorac 6. Csere: Katona B. 2, Frank 4, Filipovics 2, Rékasi-Bojta. Edző: Patai Benjamin.

KAPOSVÁR: M. CURRY 27/9, Krnjajszki 8/6, RIVERS 32/18, Hendlein 11, Jukic 4. Csere: MILISZAVLJEVICS 12/3, Révész Á. 7, Baki, Bogdán, Takács A. Edző: Nikola Lazics.