2024.08.09. 09:54
Megnyílt a XI. Kárpát-Haza konferencia, a családi vállalkozások kerülnek fókuszba – videóval
A Csángó Fesztivál részeként megszervezett fórum új dimenzióba helyezi a kultúra és gazdaság kapcsolatát. A XI. Kárpát-Haza Kulturális és Gazdasági Konferencia egyik kiemelt témája a generációkon átívelő családi vállalkozások megtartó ereje a Kárpát-medencében. A női vállalkozások gazdasági és társadalmi szerepéről, a pozitív értékrendre épülő jövőkép kialakításáról és sikeres együttműködésekről is szó lesz.
Az együttműködő nemzet éve szellemében ünnepélyesen megnyitották a XI. Kárpát-Haza Kulturális és Gazdasági Konferenciát szerdán délután a Déryné Rendezvényházban. A programsorozat ebben az évben is lehetőséget biztosít a Kárpát-medencében élő hagyományőrző, kulturális közösségek és gazdasági szereplők megismerésére, a kapcsolatok építésére és az összetartozás erősítésére.
A határokon átívelő együttműködéseket segíti a Kárpát-Haza Kulturális és Gazdasági Konferencia
A Csángó Fesztivál Alapítvány idén a Pro Economica Alapítvány (Marosvásárhely) és a VOSZ - Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége társrendezésével szervezte meg a konferenciát. Megnyitójának kezdetén felcsendült a magyar, a csángó és a székely himnusz. A házigazdák nevében dr. Péterbencze Anikó néprajzkutató, a Csángó Fesztivál Alapítvány elnöke köszöntötte a jelenlévőket, majd Pócs János országgyűlési képviselő, Budai Lóránt polgármester, Demján Sándorné a VOSZ Női Vállalkozói Szekciójának tiszteletbeli elnöke osztotta meg gondolatait az értékalapú nemzeti összefogásról. Papp Imre a Kárpát-Haza Klub elnöke, a Csángó Fesztivál alapítója a konferencia küldetéséről osztotta meg gondolatait, hangsúlyozva, hogy megmaradásunk, közös jövőnk és sikereink záloga a Kárpát-medencében az összefogás, az együttműködés. - Kultúra nincs gazdaság nélkül és gazdaság nincs kultúra nélkül, a kettő együtt él – tette hozzá. A XI. Kárpát-Haza Kulturális és Gazdasági Konferenciát Kozma Mónika, a társrendező Pro Economica Alapítvány elnöke nyitotta meg.
Tóth Gabi énekes, Papp Máté Bence és tanítványa fergeteges produkcióval lépett színpadra
A kulturális műsorban közreműködött a Jászsági Hagyományőrző Egylet, Pál Mihály zenetanár és növendékei, Petrás Mária Príma Primissima és Magyar Örökség-díjas énekművész, Tóth Gabi énekes, Papp Máté Bence világrekorder néptáncművész és tanítványa, valamint Gál Tibor és zenekara. A konferencia csütörtökön előadásokkal, interaktív programokkal, kerekasztal-beszélgetéssel folytatódott, melyen szó volt többek között a Kárpát-medence gazdaságáról, a vállalkozói közösségépítésről, valamint az aktuális gazdasági kihívásokról és lehetőségekről is. Augusztus 9-én, pénteken szakmai előadásokkal folytatódik a rendezvény. Fókuszba kerül egyebek mellett a generációváltás a családi vállalkozásokban, de szó lesz a női vállalkozások gazdasági és társadalmi szerepvállalásáról, a pozitív értékrendre épülő jövőkép kialakításáról a vállalkozásokban. Több pozitív példát megismerhetnek az érdeklődők arra vonatkozóan is, hogyan lehetnek sikeresek a cégek a kulturális értékeink, hagyományaink megőrzésében. A programsorozat részeként megnyílt a Kárpát-medencei, jászsági és kunsági családi vállalkozások termékbemutatója és vására a Lehel vezér téren, ahol vasárnap estig várják a látogatókat.