2021.10.03. 11:28
Jövőre már szakmát is tanulhatnak a szolnoki Széchenyi gimnáziumban
Már a kilencvenes évek elején megfogalmazódott az a koncepció a szolnoki Széchenyi gimnáziumban, melyben hangsúlyt helyeztek a művészeti ágak felkarolására. Így jöhetett létre 1995-ben a rajz és dráma tagozat, ami töretlenül nagy népszerűségnek örvend a fiatalok körében. Ennek továbbgondolásaként a gimnázium összefogott a Szolnoki Művészteleppel, és jövőre új képzőművészeti szakokat indít, melynek következtében némileg a profilja is átalakul.
A rajz szak önálló képzésként indul majd, így egy tagozaton belül több osztályt fogunk indítani – mondta Deák László, a Széchenyi István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium igazgatója
Fotó: Nagy Balázs
– Régóta jó kapcsolatot ápolunk a művészteleppel, és számos művész – mint például Pogány Gábor Benő szobrász, vagy Verebes György, a művésztelep vezetője – tartott már előadásokat a fiataloknak egy-egy tanóra keretén belül – magyarázta Deák László iskolaigazgató.
– Mindig is fontos volt a vezetés számára, hogy a rajz és dráma tagozatos diákok találkozzanak olyan kortárs művészekkel, akiktől elleshetik a mesterségeket. Pogány Gábor Benő például az előadásokon túl többször egy-egy séta keretében ismertette meg a diákokkal a megyeszékhelyen fellelhető műalkotásokat – tette hozzá.
A rajz tagozat nemcsak, hogy rendkívül népszerű, de a diákok évről évre remek OKTV-s eredményekkel is öregbítik iskolájuk hírnevét. A képzés folyamatosan színesedik, így a fiatalok már kismesterségekkel (szövés, agyagozás, gyöngyfűzés vagy gyertyaöntés) is megismerkednek tanulmányaik során.
– Már tavaly kidolgoztuk a művészeti szakgimnázium tantervét, és idén szeptembertől már hivatalosan is a Széchenyi István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium nevet viseli az iskolánk – árulta el az intézményvezető.
– A rajz szak tehát önálló képzésként indul majd, így egy tagozaton belül több osztályt fogunk indítani, melyek között a grafikus, festő és szobrász szerepel. Mindez lehetőséget biztosít arra, hogy érettségi után, plusz egy év keretein belül szakmát szerezhessenek a diákok. A gimnáziumi alaptanterv tantárgyai is megmaradnak, egyetlen változás lesz, hogy a természettudományi tantárgyakat összevonjuk, ezáltal heti tíz művészeti órát is biztosítani tudunk a fiataloknak – szögezte le Deák László.
Az iskola jövő szeptembertől a képzőművészeti ágak mellett meg kívánja tartani a sport-, a biológia, az informatika és a dráma tagozatot, valamint a nyelvi előkészítőt.