2022.11.29. 06:55

Ötven perc játék után örülhettek a jászberényiek

Régiónk mindkét csapata kitett magáért a 11. fordulóban, ugyanis a Cegléd és Jászberény is vesztett pozícióból fordítva győzött.

A fehér mezes jászberényiek nagy küzdelemben húzták be a győzelmet

A jászberényieknél bemutatkozott egy új szerzemény, Ivosev Tamás. A 32 éves erőcsatár több csapatban, köztük Szolnokon is szerepelt az A csoportban.

Jászberényi KSE–Salgótarjáni KSE 103–102 (18–25, 27–25, 16–28, 26–9, 4–4, 12–11) – kétszeri hosszabbítás után.

Jászberény, 300 néző. Vezette: Jakab L., Rózsavölgyi A., Gál J.

JKSE: Csík 7, MESTER 16/15, KUCSORA 18/6, Meleg, OLASZ 17. Csere: ROSICS 20/15, Ivosev 16, Dunai 9/3, Homoki. Edző: Miljan Rakics.

Óriási meccset vívott egymással a két, közel azonos mutatóval álló vetélytárs. A vendégek kezdték jobban a találkozót, az első félidőben szinte végig ők vezettek, 45–50. A térfélcserét követően is a tarjániak játszottak fölényben, elsősorban a szerb bedobó, Veljko Dragasevics kosaraival elhúztak 21 ponttal, 57–78.

A zárófelvonásban összeszedte védekezését a JKSE, és emellett öt triplát is beszórtak, az utolsót Dunai Zétény tette a helyére, ezzel 87–87-re végződött a rendes játékidő. Az első ráadásban négy ponttal elhúzott a Berény, most a vendégek egyenlítettek, 91–91. A második öt percben felváltva potyogtak a pontok, az utolsó másodpercben Olasz Ádám közelijével a jászberényiek örülhettek győzelmüknek­.

– Amit a mérkőzés előtt megbeszéltünk, abból semmit sem valósítottunk meg három negyeden keresztül. Viszont nagyon elégedett vagyok azzal, ahogy a játékosaim végül kiharcolták ezt a győzelmet – mondta Miljan Rakics, a JKSE edzője.

Ceglédi KE–DEAC U23 80–76 (19–17, 16–23, 23–12, 22–24)

Szolnok, Tiszavirág Aréna, 300 néző. Vezette: Varga Z., Borgula Gy., Drenyovszki D.

Cegléd: Tóth B. 15/9, Velkey 12/6, CSABA GY. 17, Kalassai 5/3, KARAVDIC 12. Csere: Erdei 5, TÓTH Z. 10/3, Kovács B. 4, Lógár. Edző: Siska János.
A találkozó első félideje végén még vezetett a „kis” DEAC, amely nem régiben az éllovas NKA Pécset is legyőzte. A fordulást követően rákapcsolt a ceglédi együttes, és kiváló csapatjátékkal megfordította az állást. A hajrában már kézben tartotta a mérkőzést a hazai csapat, amely értékes győzelmet aratott.

– Nagyon nehéz hat nap áll mögöttünk, két, idegenben elszenvedett vereséggel. Most csapatként, jó mentális teljesítménnyel küzdöttünk, ezt a formát kell egyszer átmentenünk idegenbe is – értékelt Siska János, a CKE edzője.