2024.04.25. 15:30
Elkészült a könyvtár, járhatóvá vált a járda Tiszakürtön
Két pályázat ünnepélyes átadását tartották Tiszakürtön csütörtök délelőtt. Elkészült a könyvtár energetikai felújítása, illetve a Magyar Falu Programból több mint 200 méter járdát térköveztek le a főút mentén.
A TOP Plusz egyik pályázatának köszönhetően közel 60 millió forintot nyert a tiszakürti önkormányzat a könyvtár energetikai felújítására. Az épület tetőszerkezetét és a héjazatot, valamint a nyílászárókat kicserélték, elkészült a külső szigetelés. Akadálymentes parkolót, rámpát és mellékhelyiséget alakítottak ki, napelemeket telepítettek, a fűtési rendszert is korszerűsítették.
– Az épület a 19. század végén épült, először polgári ház volt, majd a háború után pártirodaként működött, a rendszerváltás után lett könyvtár. Kisebb felújításokra költöttek elődeink, de az épület összességében rossz állapotban volt – kezdte némi visszatekintéssel dr. Kiss Györgyné polgármester a csütörtökön tartott ünnepséget. Hozzátette, saját erőből sosem tudták volna elvégezni a munkálatokat, így viszont már elmondhatják, hogy az összes középületet korszerűsítették, kivéve a múzeumot.
Herczeg Zsolt országgyűlési képviselő kiemelte, számos feladat áll még az önkormányzat előtt.
– Szép fejlesztések valósultak meg Tiszakürtön az elmúlt években. A kormány nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a vidék fejlődjön, ehhez pályázati forrást biztosítanak – emelte ki. Úgy fogalmazott, azt ünnepelhetjük, hogy a település egy közösségi tere újult meg.
– Azon túl, hogy könyvet olvasnak, kölcsönöznek innen, lehetőséget kapnak a lakosok arra is, hogy egymással találkozzanak, időt töltsenek – mondta.
A tiszakürti intézmény szorosan együttműködik a Verseghy Ferenc Könyvtárral, a felújítás után nagy lendülettel vágnak bele a programok szervezésébe.
A nap második eseményén egy több mint 200 méter hosszú járdát adtak át Tiszakürtön. A Magyar Falu Programban 8 millió forintot nyertek erre a célra. A főút menti szakasz már szinte járhatatlan volt.
– A gesztenyefasor helyenként megemelte a betont, ami elrepedt, a babakocsit lehetetlen volt rajta tolni, így a kisgyerekesek az út szélén közlekedtek, ami meg balesetveszélyes volt – magyarázta a szakasz felújításának szükségességét dr. Kiss Györgyné polgármester.
Azért döntöttek a térkő mellett, mert úgy vélik, hogy a fák gyökerének növekedése esetén, ezt könnyebb javítani, mint a betonfelületet.