2021.01.15. 07:00
Újabb speciális tartalékos katonai kiképzések indulnak
A február elsején induló kiképzések lehetőséget ad azoknak is, akik a járvány következtében munka nélkül maradtak.
Forrás: Archív/Kertész László
Fotó: laszlo_kertesz
A tervek szerint újabb kiképzések indulhatnak a Magyar Honvédség által meghirdetett speciális önkéntes tartalékos szolgálati formára február elsején. Az újabb fejleményekről, a toborzás részleteiről Terenyi Krisztina őrnagy, az MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 1. Toborzó és Érdekvédelmi Központ szolnoki toborzó részlegének vezetője számolt be hírportálunknak.
Terenyi Krisztina őrnagy emlékeztetett, hogy a kormány a járványhelyzet első hulláma közepette dolgozta ki gazdasági akciótervét, melynek egyik eleme az a munkahelyteremtő program, mely által a Magyar Honvédség, mint az ország egyik legnagyobb munkáltatója, segíteni kívánja a munkájukat elveszített állampolgárokat.
A kiképzés lehetőséget nyújt a jelentkezőknek, hogy stabil keresethez jussanak, honvédelmi és katonai ismereteket szerezzenek meg.
Jövő hónap elején már a negyedik ütemben kezdődhetnek el a képzések. Az MH TTP MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred két szolnoki helyszínen, kétszer az MH 86. Szolnok Helikopter Bázison, egy alkalommal pedig az MH Béketámogató Kiképző Központban indított féléves kiképzést a speciális önkéntes tartalékosoknak.
Az eddigi három kiképzésre mintegy nyolcvanan jelentkeztek, az orvosi és egyéb szűrővizsgálatokat követően több mint hatvanan kezdték meg a kiképzést. Közülük többen is úgy döntöttek, hogy a továbbiakban szerződéses katonaként szolgálják hazájukat.
A toborzórészleg vezetője jelezte, a speciális tartalékosi szolgálat a munkahelyüket elveszítő, felnőtt korú, erkölcsi bizonyítvánnyal rendelkező magyar állampolgároknak szól. A jelentkezés feltétele a büntetlen előélet és egy egyszerűsített egészségügyi és pszichológiai vizsgálaton való megfelelés.
A felvett katonák három ciklusban végzik a hat hónapos kiképzésüket, mely alapkiképzésből, általános lövészkiképzésből és szakkiképzésből áll. Ez idő alatt bruttó százhatvanegyezer forintos illetményt, utazási térítést, ruházati ellátást és étkezést kapnak.