2020.06.18. 11:30
Megyénkben is dobálják már a postaládákba a konzultációs kérdőíveket
Megyénkben is elkezdték csütörtökön a nemzeti konzultációs kérdőívek kézbesítését a postások, amely több mint háromszázezer küldeményt jelent.
Budaházi Zoltánné szolnoki kézbesítő csütörtökön délelőtt a Jubileum tér 5. szám alatt található huszonnégy emeletesben dobta be a postaládákba a kérdőíveket
Fotó: Mészáros János
A legelső levelek hétfőn, Kecskeméten kerültek bele a postaládákba – tudtuk meg a Magyar Posta Zrt. kommunikációs osztályától. A társaság az összesen mintegy 7,8 millió küldemény kézbesítését ütemezetten végzi, és előreláthatólag egy hónapig tart majd, amíg mindenkihez eljutnak a kérdőívek.
A nemzeti konzultációról szóló levelek nem könyvelt küldemények, ezért azt a kézbesítő nem személyesen adja át, hanem a levélszekrénybe dobja be. A borítékban található egy miniszterelnöki levél, egy kapcsolatfelvételi lap, maga a kérdőív és egy válaszboríték – a visszaküldés a megjelölt határidőig, augusztus 15-ig díjmentes.
A Magyar Posta Zrt. hírportálunk kérdésére elmondta, hogy a nemzeti konzultációs levelek kézbesítése minden kézbesítőjárást érint, ami azt jelenti, hogy országosan mintegy nyolcezer, megyénkben pedig több mint háromszáz kézbesítő végzi ezt a feladatot.
Előfordulhat, hogy valaki nem kap kérdőívet, ennek jellemzően az lehet az oka, hogy valamilyen adatbázisból letiltotta a címadatait – például reklámküldeményeket nem kíván megkapni. Másik ok lehet, hogy valaki nem a bejelentett állandó lakcímén tartózkodik, és ezért nem kap ilyen küldeményt tartózkodási címére. Amennyiben valaki ellenőrizni szeretné az adatait, annak érdemes hívni a 1818-as Kormányzati Ügyfélvonalat.
A nemzeti konzultáció első kérdése arról szól, hogy a járvány újabb hulláma esetén milyen intézkedéseket támogatnának az emberek. A kilenc megadott lehetőség – a kijárási korlátozás bevezetése, a távolságtartás elrendelése, a maszkviselés elrendelése, az országhatárok lezárása, az oktatási intézmények bezárása és áttérés digitális oktatásra, a rendezvények korlátozása, a 65 éven felüliek külön vásárlási sávjának fenntartása, a védekezéshez szükséges eszközök kivitelének korlátozása, valamint az ingyenes parkolás – közül többet is meg lehet jelölni.
A kérdőíven az egészségügyben fenntartandó járványügyi készültségről, az idősotthonok járványügyi védelmének erősítéséről, valamint a védekezéshez szükséges felszerelések magyarországi előállításáról is szerepel kérdés, valamint választ várnak arra is, hogy a járvány alatt az iskolás gyereket nevelő családok és tanárok számára legyen-e ingyenes az internet, illetve, hogy szükség van-e állandó magyarországi járványügyi figyelőszolgálatra.
A kérdőív gazdaságot érintő kérdései között szerepel, hogy a járvány elleni védekezés idején a bankok és multinacionális vállalatok is járuljanak-e hozzá a védekezés költségeihez, illetve, hogy ösztönözni kell-e a hazai termékek és szolgáltatások vásárlását, népszerűsíteni kell-e a hazai turizmust, valamint a járvány elmúltával is fenn kell-e tartani a munkahelyvédő és -teremtő programokat.
A kérdőívben kitérnek arra is, hogy a járványt követő gazdasági válság kezelésére Soros György az örökkötvények ötletével állt elő. Ezért a válaszadóktól arról kérnek véleményt, hogy elutasítják-e Soros György tervét, amely „beláthatatlanul hosszú időre eladósítaná” Magyarországot. Emellett arra is választ várnak, Magyarország védje-e meg a magyar vállalatokat az ellenséges célú külföldi felvásárlástól.
A konzultáció utolsó két pontja a migrációval foglalkozik: azt kérdezik, hogy a kormány továbbra is lépjen-e fel a bevándorlás ellen, és tartsa-e fenn a magyar határ szigorú védelmét, illetve a magyar kormány a Brüsszellel való nyílt konfliktus árán is tartson-e ki a bevándorlást tiltó szabályok mellett.