2018.04.09. 16:30
Egy elkeserítő hazai valóságról volt szó az irodalmi esten
Érdekes és mondanivalóban gazadag estet tartottak nemrég, Szolnokon.
Kötter Tamás író volt a vendége a Verseghy Ferenc Könyvtár és az Eső irodalmi folyóirat legutóbbi irodalmi estjének. A Jenei Gyula költővel beszélgető Kötter Tamás révén a hallgatóság elkeserítő, de valódi képet kaphatott korunk hazai valóságáról.
Kötter egy budapesti ügyvédi iroda társtulajdonosaként belülről ismeri a művei témáját adó, csúcskarriert befutó emberekből álló világot. Szerinte ők azok, akik a magyar társadalom alig öt százalékaként az ország legtehetősebb, a többségtől zárt kasztként elkülönülő részét alkotják.
Az őket jóléttel kényeztető földhöz csupán jövedelmük révén kötődnek, s valójában mélyen megvetik éltető közegüket, különösen a vidéket. Az egész földkerekségen otthonosan mozogva pusztán luxuskörnyezetük határáig terjed figyelmük.
Az irodalmi esten egy másik kérdéssel, a globalizációval kapcsolatban számunkra biztató megállapítás elhangzott az író részéről. Úgy látja, hogy az egykori szocialista tömb országainak talán éppen most térülnek meg az elnyomatás évtizedei.
Akkor szerzett edzettségünk akár a túlélést is jelentheti azokkal a kihívásokkal, például a migrációval, terrorizmussal szemben, melyekre a Nyugat szemmel láthatóan képtelen jó választ adni.