2018.03.03. 12:41
Összefogtak a Szolnok és Fejér megyei gyógypedagógusok
„A napi munka mellett fogalmazódott meg az igény, hogy szélesebb körben is ismertté kellene tenni a szakszolgálati tevékenységet.”
A tiszaligeti campus adott otthont a rendezvénynek.
Fotó: Hartai Gergely
– Ezért egy évvel ezelőtt útjára indítottuk a szakszolgálatok hete rendezvénysorozatát – nyitotta meg pénteken az egyetem központi épületének programját Török Szabolcs.
A Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója kiemelte, az esemény nagyban hozzájárul a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei és a Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat partnerségéhez.
– A két intézmény 2016 júniusában szakmai együttműködési megállapodást kötött. Lehetőséget adva, hogy szakmai napok és műhelymunkák keretében dolgozhassanak együtt gyógypedagógusaink – mondta Szutorisz-Szügyi Csongor, a Szolnoki Tankerületi Központ igazgatója.
Kiemelte, a pedagóguslétszámot tekintve megyénk az országos átlaghoz igazodik. Az oktatás területéről megyénkben is számos szakember hiányzik.
A 2017 januárjában átalakult tankerületi központok rendszere fontos feladatául kapta, hogy a szakszolgálatok a sajátos nevelési igényű gyermekek ellátására fókuszálva, minden eszközt bevessenek.
Erről tájékoztatott dr. Solti Péter, a Klebelsberg Központ elnöke, majd utalt a pedagógiai feladatellátás nehézségeire is.
– Bízom abban, a tankerületi központok fenntartóként nagyon sok eszközt mozdítottak meg azért, hogy előrelépések történjenek. Még akkor is, ha a mi munkánkat nagyon sok tényező nehezíti. Sok esetben az infrastrukturális elmaradottságok is – mondta. Dr. Solti Péter zárógondolataiban a két intézmény összefogását méltatta.
Az eseményen a gyógypedagógusok, a pszichológusok tanácsadói szerepéről, a nevelési tanácsadásról is előadásokat hallhattak a résztvevők.