2024.05.08. 16:00

Kányási Veronika bajnok lett a Diósgyőrrel

A szolnoki Kányási Veronikát is foglalkoztató Diósgyőri VTK harmadszor is legyőzte a Győrt a női NB I. döntjében, így története során először szerezte meg a bajnoki címet.

Kiss Ádám

Jól kezdte a párharcot Völgyi Péter csapata, az első mérkőzésen Miskolcon nyertek tizenhárom ponttal (75–62), majd a győri kiütéses győzelem után (97–62) úgy tűnt, hogy Kányási Veronika és társai hazai pályán tudják bebiztosítani a bajnoki címet.

kosárlabda, DVTK, Kányási Veronika
Kányási Veronika (labdával) és csapata, a DVTK a női NB I. bajnoka
Forrás: Diósgyőri VTK (DVTK) Facebook-oldala

DVTK–UNI GYŐR 66–56 (15–14, 24–18, 10–13, 17–11)

DVTK: AHO N. 17/9, LELIK 11/3, Charles 11/3, M. Jovanovics 7/3, GRIGALAUSKYTE 14. Csere: A. Tadic 2, Kányási 2, Tenyér 2. Edző: Völgyi Péter

UNI Győr: Ruff-Nagy 2, Bach 8/3, DUBEI 15/6, Gyöngyösi, GOREE 13. Csere: ANIGWE 12/3, Dombai 6/6, Küllős, Hegedűs J. Edző: Cziczás László

A hazaiak 7–0-s rohammal kezdték a találkozót, azonban Cziczás László csapata 15–14-re zárkózott fel a játékrész végére. A félidőben azonban már hét pont volt a diósgyőri előny, amelyet a harmadik negyedben még kozmetikázni tudtak a vendégek, a záró felvonásban viszont egy 8–0-s henger után végül tízpontos különbséggel nyerte meg a DVTK a meccset.

Kányási Vera két pontja mellett, hat lepattanóval és négy gólpasszal járult hozzá a történelmi sikerhez.