2019.06.24. 06:00
Mutatvány? Egyetlen fotóból hangos videó készülhet
Játéknak remek, de valóságnak már kissé ijesztő, hogy milyen „művészi” fokon lehet művelni az átverést – egy fénykép gyors átalakításával.
Nem hackerek játszadozásáról van szó: az Imperial College London és a Samsung AI Központ tette közzé a deepfake technikával készült, újdonsült produktumokat.
Mint ismert, a deepfake segítségével megelevenednek a képek, mint Harry Potter Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskolájában, némileg feltámasztják Dalit, felnőttvideók színészeinek mozgóképeire kopírozzák ismert színésznők arcát, s politikusok szájával mondatnak el olyasmiket, amiket ők talán sohasem gondoltak, kicsúfolják a Facebook vezérigazgatóját.
Új hét, új átverés: a friss kutatási eredmények attól ámulatba ejtőek, hogy mindössze egyetlen egy fotó kellett a hangos mozgóképek elkészítéséhez.
Az még hagyján, hogy Einstein megszólal:
Azért az már meglepő, hogy Raszputyin, minden oroszok cárjának, II. Miklósnak látomásos megtévesztője egy korabeli fényképből generálva elénekli Beyoncé Halo című slágerét:
Vagy mit lehet mondani a kevésbé tréfás, de tán meggyőzőbb alakításra, melyben szintén egy fotóból különféle érzelmeket megjelenítő videókat gyártottak:
A videók lehetnének tökéletesebbek (lesznek is), igazából azért tekinthetők izgalmas fejleményeknek, mert létrehozásukhoz már mindössze egy képre és hangfájlra volt szükség, hívja fel a figyelmet a The Verge.
Aztán a videók gyártását egyszerűen rábízták a gépi öntanuló algoritmusokra.
Bár a fejlesztés még nem került kereskedelmi forgalomba, várhatóan nem kell sokáig várni, mire a deep fake mozgóképek készítői könnyen kezelhető szoftverekbe csomagolják, s úgymond tömegtermelésbe fordítják a mókát.
Borítókép: Shutterstock