Kosárlabda

2 órája

Nem tudta tartani a lépést görög ellenfelével az Olajbányász

Továbbra is nyeretlen Oliver Vidin együttese a FIBA Európa-kupában. A Szolnoki Olajbányász ugyanis a harmadik fordulóban a PAOK otthonában csak az első negyedben volt pariban ellenfelével, ezt követően fokozatosan nőtt a hátránya, a harmadik játékrészre pedig a mérkőzés is eldőlt, a piros-feketék végül 16 pontos vereséget szenvedtek.

Kovács Levente

A PAOK kosárlabda csapata százszázalékos teljesítménnyel, míg a Szolnoki Olajbányász győzelem nélkül várta a FIBA Európa-kupa harmadik fordulóját. A két csapat legutóbb kilenc évvel találkozott egymással, akkor a görögök hazai pályán három ponttal, 72–69-re nyertek.

Szolnoki Olajbányász, Fardaws Aimaq, FIBA Európa-kupa, kosárlabda
Fardaws Aimaq (labdával) 18 ponttal és 11 lepattanóval zárt, azonban így is kikapott a Szolnoki Olajbányász a PAOK-tól
Fotó: Nagy Balázs

Három és fél perc után vezetett először a mérkőzésen a Szolnoki Olajbányász, amikor egy eladott labdát Marcus Lewis büntetett egy ziccerrel, 8–10. Sikerült tehát meglepnie Oliver Vidin együttesének a PAOK-ot az első percekben, amelyet sokszor hibára kényszerített támadásban. A negyed végéhez közeledve egy 8–0-s rohammal összekapták magukat a görögök, és a piros-feketék dobásai is kimaradtak, így a hazaiak vezettek az első tíz perc után, 24–19.

A PAOK két sikeres triplával kezdte a második negyedet, amellyel már kétszámjegyűvé vált a különbség, 30–19. Próbált közelebb férkőzni az Olajbányász, de sokáig a különbséget a görög csapat, két perccel a félidő vége előtt mentek be újra tíz pont alá a szolnokiak, 37–28. A nagyszünetig megmaradt a kilencpontos különbség, 41–32-es hazai előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

Ismét csak az eredmény után futott az Olaj, mivel a PAOK a harmadik negyedet is egy 7–0-s rohammal kezdte, 48–32. Nem lehetett tartani a lépést a görögökkel, akik közel 60%-kal dobtak mezőnyből, míg a a szolnokiak részéről ez a szám a 30%-ot is alig lépte túl (33%). Teljesen elfogyott az Olajbányász ebben a játérészben, alig volt jó kísérlete, a PAOK pedig szorgosan gyűjtögette pontjait. A negyed végénél Lukács Norbert törte meg a Tisza-partiak ötperces gólcsendjét, majd ugyan Fardaws Aimaq is betalált, de ez sem volt elég ahhoz, hogy húsz pont alá csökkentsék hátrányukat, a mérkőzés pedig tulajdonképpen el is dőlt ezzel, 62–40.

A becsületéért küzdött a Oliver Vidin edző együttese az utolsó negyedben, amely igyekezett némileg csökkenteni a hátrányát. Ez sikerült is, a Szolnoki Olajbányász megnyerte a zárófelvonást, azonban végül így is 82–66-ra kikapott a PAOK csapatától.

A szolnokiaktól csak Fardaws Aimaq (18 pont, 11 lepattanó) és Bojan Szubotics (21 pont, 10 lepattanó) játékát lehet kiemelni, mindketten dupla-duplával zártak.

Az Olajbányász legközelebb szombaton az Alba Fehérvár együttesét fogadja szombaton az NB I.-ben.

PAOK mateco–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 82–66 (24–19, 17–13, 21–8, 20–26)

Szaloniki, PAOK Sports Arena, vezette: Josip Jurcevic (horvát), Kirile Tvauri (georgiai), Nemanja Ninkovics (szerb)

PAOK: REYNOLDS 11/3, Katsivelis 7/3, Bartley 4, KREUSER 15/3, UPSON 10. Csere: Lefas 2, Henderson 6/6, FORRESTER 13, Iatridis, Persidis 6/6, Papadakis 8/6, Manthopoulos. Edző: Massimo Cancellieri.

Olajbányász: Jovanovics 9, Lewis 7, Rudner, SZUBOTICS 21/12, AIMAQ 18. Csere: Lukács N. 2, Pallai 3/3, Arabo, Krnjajszki 6, Peringer. Edző: Oliver Vidin.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 6–4, 4. perc: 11–12, 6. perc: 13–14, 8. perc: 18–16, 12. perc: 30–21, 14. perc: 32–21, 16. perc: 35–24, 18. perc: 37–28, 22. perc: 46–32, 24. perc: 51–36, 26. perc: 55–36, 28. perc: 60–36, 32. perc: 65–46, 34. perc: 73–49, 36. perc: 73–54, 38. perc: 73–59.