Atlétika

2024.06.18. 13:53

Egyéni csúcsok dőltek az U18-as Magyar Bajnokságon

A Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola és a Mezőtúri AC atlétái is részt vettek a Székesfehérváron rendezett U18-as Magyar Bajnokságon.

Kiss Ádám

Kalics Krisztián (Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola) 100 méteren 10.86 másodperces egyéni csúcsával aranyérmet szerzett, ezzel bebiztosította részvételét az U18-as Európa Bajnokságon. Felkészítő edzője Varga Ádám volt.

Kalics Krisztián, Varga Ádám, sprint, atlétika, Szolnoki Sportcentrum
A Szolnoki Sportcentrum versenyzője, Kalics Krisztián (jobbra) és edzője, Varga Ádám az aranyérem mellett az Eb-kvalifikációnak is örülhetett
Forrás: Szolnoki Sportcentrum - Sportiskola Facebook-oldala

Női hármasugrásban Ecseki Dániel tanítványa, Erdős Veronika szintén az első helyet szerezte meg 11,87 méteres egyéni csúcsot ugorva.

A férfi távolugrás döntőjében a Mezőtúri AC atlétája, Mester Zalán Lajos 7,04 méteres teljesítményével a második lett, és ezüstérmet szerzett a hármasugró férfiak mezőnyében is 13,64 méteres eredményével.

Az Eb-re már korábban kvalifikált diszkoszvető Farkas Emese – akit Gál Mihály segített a felkészülésben – a dobogó második fokára állhatott fel 45,60 méteres dobásával, súlylökésben pedig 13,38 métert elérve szintén a második helyet szerezte meg.

Gusztafik Luca a női magasugrók mezőnyében végzett a harmadik helyen 1,55 méteres ugrásával, Varga Ádám edző támogatásával.