2024.05.01. 18:00

Elmaradt a nyíregyházi bajnokavatás, kiesett a Mosonmagyaróvár

Az Ajka a másik félidő derekán szerzett góllal legyőzte a listavezető Nyírhegyházát, így Tímár Krisztián csapatának még várnia kell a bajnoki cím ünneplésével.

Kiss Ádám

A Győr öt góllal nyert a Mosonmagyaróvár vendégeként, így vereségének köszönhetően Nagy Ádám együttese kiesett az NB II.-ből.

Novák Csanád, Nyíregyháza, Ajka, labdarúgás, NB II
Novák Csanádnak (középen) és társainak nem sikerült bebiztosítaniuk a feljutást és a bajnoki címet az Ajka ellen
Forrás: MTI

A Tiszakécske döntetlent ért el a Vasas otthonában, és bár a BVSC-vel szemben hét pont a hátránya három fordulóval a vége előtt, még van matematikai esélye a bennmaradásra.

Szurkolói rendbontás miatt a 76. percben negyed órára félbeszakadt a Kazinbarcika és a Budapest Honvéd összecsapása, amely végül a kék-sárgák 1–0-s győzelmével ért véget.

A forduló eredményei

Gyimót–Kozármisleny 3–5, BVSC–Csákvár 1–0, Szeged–Soroksár 0–0, Mosonmagyaróvár–Győr 0–5, Pécs–Haladás 1–1, Kazincbarcika–Budapest Honvéd 1–0, Vasas–Tiszakécske 1–1, Budafok–Siófok 1–0, Ajka–Nyíregyháza 1–0.