2024.05.02. 17:30

Kányási Veronika tíz pontot szerzett a bajnoki döntőben

A női magyar bajnokság döntőjében, a három győzelemig tartó párharc első összecsapásán a Győrt fogadta a Kányási Veronikát foglalkoztató Diósgyőri VTK csapata.

Kiss Ádám

Az első félidőben fokozatosan kerekedett felül ellenfelén a DVTK, azonban a nagyszünet előtt nyolc pontra zárkózott a Győr, amely csapat vezetőedzője a korábbi szolnoki közönség kedvenc, Cziczás László. A térfélcserét követően kiélezettebb lett a küzdelem, a negyedik negyedben azonban beindult a miskolci henger, a mérkőzés végére pedig tizenhárompontos különbséget építettek fel a hazaiak, 75-62.

Kányási Veronika, kosárlabda, DVTK, bajnoki döntő
A szolnoki Kányási Veronika (labdával) tíz pontot és négy gólpasszt szerzett a DVTK színeiben a Győr elleni bajnoki döntő első mérkőzésén
Forrás: Diósgyőri VTK (DVTK) Facebook-oldala

Kányási Veronika tíz ponttal és négy gólpasszal járult hozzá a győzelemhez.

A következő összecsapásra szombaton 19.30-kor kerül sor Győrben.