KOSÁRLABDA

2021.11.05. 07:17

Szoros meccsen kapott ki az Olaj Portóban

A Szolnok 76-68-ra kikapott a portugál FC Porto vendégeként csütörtökön a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportkörének negyedik fordulójában.

Pongó Máté és társai nagyot küzdöttek Portóban

Forrás: Fiba.basketball/europecup/Bugány János

Nem a Szolnoki Olajbányász kosárcsapata volt a favoritja a csütörtök esti FC Porto elleni idegenbeli mérkőzésnek. Ugyanis, a szolnokiak két betegséggel bajlódó kulcsemberük, Bojan Szubotics és Marjan Cakarun nélkül utaztak el a FIBA Európa-kupa mérkőzésre. A H csoport 4. fordulójában játszottak a felek a portugál városban.

Centereit nélkülözve, szokatlan szerkezetben játszottak a piros-feketék, ami meg is látszott a kezdésen, csak Markeith Cummings talált be részükről az első öt percben, míg a vendéglátók 12 pontot gyűjtöttek ebben az időszakban. Gasper Potocnik edző időt kért, igyekezett megnyugtatni az övéit. Ami sikerrel járt, hiszen Pongó Máté és Roko Rogic hármasával fordított az Olaj.

A folytatásban is nagyon küzdöttek a vendégek, és tartották a lépést a hazaiakkal, sőt Zsíros Péter és Gelvis Solano találataival még a vezetést is átvették a 15. percben, 28–33. A vendéglátók azonban egyenlítettek a nagy szünetig, 40–40.

A második félidő Cummings dupláival indult, a Porto azonban fordított és 50–49-es állást követően egy 10–0-s etappal állva hagyta az Olajt. Innentől már nem adta ki a kezéből az irányítást a portugál csapat, amely mint várható volt, uralta a palánkok alatti területeket. A szolnoki gárda küzdött, hajtott, nem adta fel, két és fél perccel a vége előtt felzárkózott öt pont távolságra, 70–65. A végjátékban azonban a Porto bebiztosította győzelmét, 76–68.

A folytatásban a Legia Varsó csapatát fogadja az Olaj szerdán este.

Fotó: Fiba.basketball/europecup/Bugány János

FC Porto–Szolnoki Olajbányász 76–68 (21–17, 19–23, 20–9, 16–19)

Porto, 700 néző. Vezette: Sánchez Sixto (spanyol), Dominique (gibraltári), Mikulic (horvát)

PORTO: KLOOF 27, Soares 1, ODOMES 22/12, Arledge 10/3, QUEIROZ 12. Csere: Voytso, Tinsley 3/3, Barro, Amarante, Purifoy 1.

Edző: Ramón Suárez.

SZOLNOK: Solano 8/3, Kovács P. 2, BADZIM 12/6, CUMMINGS 21, Zsíros 3/3. Csere: Taiwo, Pongó M. 5/3, Rogic 15/6, Rudner 2.

Edző: Gasper Potocnik.

A csoport másik mérkőzésén:

Legia Warszawa (lengyel)–CSM CSU Oradea (román) 75–68.

A H-csoport állása:

1. Legia Warszawa 8 pont, 2. Porto 6, 3. Oradea 5 (272–284), 4. Szolnok 5 pont (273–298).