kosárlabda / galériával

2021.10.31. 22:57

Olaj-győzelem a régió rangadón

A nyolcadik forduló záró meccsén a második Olajbányász a harmadik helyen tanyázó Kecskemétet fogadta a Tiszaligetben.

A szolnoki Olajbányász a Kecskemét kosárcsapatát fogadta.

A hazaiak hattagú légiós kontingenséből, Gelvis Solano maradt ki. Szép számú közönség jó hangulatot csinált a csarnokban. Futottak, dobtak a felek az elején meglehetősen kevés sikerrel. Sok volt mindkét oldalon a kapkodás, így növekedett az eladott labdák száma. A piros-feketék pontosabban, 48 százalékkal dobtak a mezőnyből, mint 29 százalékkal dobó vetélytársuk. Így is csupán hat ponttal, 33–27-re vezettek az első félidő végén.

A fordulást követően Cakarun büntetőből, majd Badzim egy triplával növelte az övéi előnyét. Érezvén a veszélyt, hogy elhúz a Szolnok, időt kért Forray edző. Nem sokra ment vele, mert az Olaj tartotta 8-10 pontos előnyét. A záró felvonás is 55–44-es hazai vezetéssel kezdődött. Az eddigi hazai meccsekkel ellentétben az Olaj semmit nem bízott a véletlenre, még időben már öt perccel a vége előtt megnyerte a meccset. Első sorban jó csapat munkájának, elsőrangú védekezésnek köszönhetően.

Erről is beszélt a lefújás után Gasper Potocnik, az Olaj edzője:

– Csaknem végig kiválóan védekeztünk a kecskeméti csapat ellen, amelyet 63 pontot tartottunk. Büszke vagyok a fiúkra a hozzáállásukra, minden dicséret megérdemelnek a meccsen nyújtott teljesítményükért.

Forray Gábor, a KTE edzője pedig azt mondta:

– Az első félidő utolsó két percéig jól játszottunk, azt buta hibák miatt hátrányba kerültünk. A második félidőben fizikálisan felőrölt bennünket a szolnoki csapat, amely a záró negyedben jól is dobott, így megérdemelten győzött le bennünket.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 81–63 (16–12, 17–15, 22–17, 26–19)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok1500 néző. Vezette: Papp P., Török R., Goda

SZOLNOK: Rogic 9/3, BADZIM 11/6, Kovács P., SZUBOTICS 13/3, Taiwo 4. Csere: Pallai 3/3, Cakarun 10, Pongó Máté 5/3, Zsíros 6/6, CUMMINGS 15/9, RUDNER 5/3, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik

KECSKEMÉT: POLLARD 24/3, Jaramaz 6, Milutinovics 12/3, Kucsera, KARAHODZSICS 11. Csere: Dramicsanin 5/3, Wittmann 3, Kiss D., Körmendi 2. Edző: Forray Gábor

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 8. p.: 14–8. 14. p.: 19–20. 18. p.: 26–25. 24. p.: 41–34. 28. p.: 50–42. 33. p: 62–46. 37. p.: 77–57.