2018.06.30. 09:13
Jönnek a nyolcaddöntők
Csütörtök este a G-jelű négyes mérkőzéseivel zárult az oroszországi világbajnokság csoportköre. Anglia és Belgium egyaránt idő előtt bebiztosította továbbjutását, ezért az egymás elleni találkozójuk csupán a csoportbeli elsőségről döntött.
Bruno Alvesék (labdával) nagy erőkkel készülnek az Uruguay elleni meccsre Kratovóban
Forrás: MTI
Mindkét oldalon több, eddig epizódszerepet betöltő játékos is lehetőséget kapott, akik a taktikai utasításokat tökéletesen végrehajtva, elsősorban az idővel zsonglőrködtek semmint a labdával, így a kilencven perc során nem sok érdemi helyzet alakult ki.
A második játékrész elején mondjuk Adnan Januzaj pazar gólt lőtt, de a belga válogatott ezzel meg is elégedett, és a folytatásban csupán arra törekedett, hogy megőrizze előnyét az ezúttal erőtlennek tűnő angolokkal szemben.
Nem úgy a másik párban, ahol végig jó kis adok-kapok folyt, és bár Panama egygólos vezetés birtokában vonulhatott el a szünetre, a térfélcserét követően Tunézia fordított, amely 1978 óta először nyert vb-meccset.
Eredmények:
G-csoport: Panama–Tunézia 1–2, Anglia–Belgium 0–1.
Végeredmény: 1. Belgium 9 pont, 2. Anglia 6, 3. Tunézia 3, 4. Panama 0 pont.
Szombat délután parázsnak ígérkező rangadókkal fordulunk rá a torna egyenes kieséses szakaszára. A nyolcaddöntő kazanyi nyitómeccsén Franciaország és Argentína feszül egymásnak.
Két olyan csapatról van szó, melyeket sokan a végső győzelemre is esélyesnek tartanak. A franciák ez idáig nem sokat mutattak, pontosabban mindig csak annyit hoztak ki magukból, ami az aktuális ellenfelük – Ausztrália (2–1), Peru (1–0), Dánia (0–0) – ellen elég volt.
A pocsékul rajtoló argentinok – Izland (1–1), Horvátország (0–3) – azonban az égieknek is jókora hálával tartoznak, hogy Nigéria (2–1) legyőzésével a második helyen továbbcsusszantak csoportjukból.
Esetükben nagyon egyszereplős a történet, ha Lionel Messi jó napot fog ki – eddig jóformán csak szenvedett –, akkor lehet keresnivalójuk bárki ellen, ellenkező esetben marad az ima.
Kérdés tehát, hogy ki tud felnőni a Barcelona klasszisa mellé, aki pályafutása során még nem szerzett gólt az egyenes kieséses szakaszban. A felek tizenegy alkalommal csaptak össze: hat dél-amerikai siker mellett három döntetlen és két francia-győzelem született. Érdekesség továbbá, hogy vb-n csak kétszer futottak össze, 1930-ban és 1978-ban, mindkétszer az argentinok nyertek.
A játéknap másik mérkőzésén az eleddig olajozott gépezettként működő Uruguay a regnáló Európa-bajnok, Cristiano Ronaldo-központú Portugália ellen lép pályára Szocsiban. A szakértők szerint óriási taktikai csata várható abból fakadóan, hogy a két együttes kísértetiesen hasonló harcmodorral bír.
Azaz a biztos védekezésre alapozva, gyors kontratámadásokból és pontrúgásokból próbálnak gólt szerezni. Ami az egymás elleni mérleget illeti, eddig csak két barátságos mérkőzést találunk a históriás könyvekben, ami egy portugál sikerről és egy döntetlenről árulkodik.