2023.01.23. 12:55
Bélyegblokkot bocsátott ki a Magyar Posta a Magyar Zene Háza tiszteletére
Az egyéves évfordulóra készített bélyegre az intézmény épületének belső részlete és külső homlokzata került, míg az alkalmi borítékon a Magyar Zene Háza felülnézeti képe látható.
A Liget Budapest Projekt keretében épült Magyar Zene Házának belső tere a Városligetben. Az épület a nemzetközileg elismert sztárépítész, Fudzsimoto Szú tervei alapján készült
Forrás: MTVA Bizományosi
Fotó: Jászai Csaba
A Magyar Posta alkalmi bélyegblokkot bocsátott forgalomba a Magyar Zene Háza egyéves jubileumára hétfőn.
A bélyegre az intézmény épületének belső részlete és külső homlokzata került, míg az alkalmi borítékon a Magyar Zene Háza felülnézeti képe látható.
A Magyar Posta hétfői közleménye szerint a fekete sorszámú, perforált bélyegblokk ötvenezer, a piros sorszámú, vágott változat négyezer példányban készült. A bélyeget Palkó György művészfotói alapján Kara György grafikusművész tervezte és az ANY Biztonsági Nyomda gyártotta. Az újdonság hétfőtől megvásárolható a Filapostán, egyes postahelyeken és a Magyar Posta weboldalán.
Mint írják, a Magyar Zene Házát 2022. január 22-én, a magyar kultúra napján nyitotta meg Orbán Viktor miniszterelnök. A Liget Budapest Projekt részeként megvalósult épület Fudzsimoto Szu japán építész tervei alapján épült fel.
Mint a közlemény emlékeztet, a japán építész hatalmas üvegfalat tervezett, ami körülöleli a házat, átláthatóságot és légiességet kölcsönözve neki. Az épület másik, ikonikus jellemzője az organikus tetőszerkezet: a "lebegő kalap", amelyet a hanghullámból kiindulva hajlított meg a tervező, ráadásul a tetőzet felületét csaknem 100 egyedi tervezésű lyuk töri át.
A formabontó külcsínhez egyedi belső felépítés párosul, az intézmény összetett zenei- és programkínálatát, funkcióit az épület hármas szintfelosztása is tükrözi - derül ki a közleményből.
A megnyitás óta eltelt egy év alatt közel egymillió látogatója volt az intézménynek. Mint írják, januártól a "Nekünk írták a dalt!" - A magyar populáris zene hőskora és társadalmi hatásai 1957-től a rendszerváltozásig című, első időszaki tárlata tekinthető meg.