2017.11.13. 16:14
Hulladékszobrokkal hívják fel a figyelmet
A biológiai sokféleség, valamint az ebben bekövetkezett, ember okozta hatások kerülnek az idei hulladékszobrokat előállító Trash Art Magyarország művészeti program fókuszába. A projekt november 15-től várja az alkotók, alkotócsoportok jelentkezését.
Gödöllõ, 2017. május 27. A Trash Art Magyarország által kiállított hulladékszobrok a III. Nemzetközi Természetfilm Fesztiválhoz kapcsolódó kiállításon a gödöllõi Grassalkovich-kastély udvarán 2017. május 27-én. MTI Fotó: Máthé Zoltán
Forrás: MTI Fotó
Fotó: Máthé Zoltán
A Trash Art Magyarország művészeti program hatalmas hulladékszobrokkal és installációkkal debütált 2017 májusában a gödöllői Nemzetközi Természetfilm Fesztiválon. A program a gödöllői Nemzetközi Természetfilm Fesztivál és a Greenius szervezésében 2018-ban folytatódik és várják a csatlakozók jelentkezését – közölték a szervezők az MTI-vel.
A nevezés bárki számára nyitott és ingyenes, amatőr, művész és diák kategóriákban.
A szervezők minden pályázónak lehetőséget adnak a mentorokkal, művészeti, szakmai tanácsadókkal való konzultációra és segítenek az alapanyagok beszerzésében is.
Az idei évhez hasonlóan a pályaműveket jövő májusban Gödöllőn mutatják be, a Nemzetközi Természetfilm Fesztivál kísérőprogramjaként, majd a kiállítás országszerte több helyszínen is látható lesz.
Gödöllőn, a programhoz magyar ökodizájnerek és ökoszobrászok, alkotócsoportok is csatlakoznak, akik saját kiállításon, a Gödöllői Királyi Kastélyban mutatják be hulladékból készült termékeiket.
Tavaly 17 alkotást állítottak ki. A verseny egymillió forintos fődíját a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának hallgatói nyerték el Gyerekjáték című alkotásukkal, a különdíjat a dunaföldvári Aztakeservit Értékőr Egyesület kapta Nem? Ez is?!. című szobrukért. A szervezet jutalma egy bemutatkozó kisfilm volt, amit a természetfilm.hu készített el. A kiállítás az év folyamán az ország több fesztiváljára is meghívást kapott, látható volt a Gödöllői Királyi Kastély parkja mellett a Kerekdomb Fesztiválon, a Művészetek Völgyében és az Art Moments Fesztivál keretében Budapesten is.
A szobrok az alkotócsoportok városaiba kerültek vissza, míg a fém szobrokat a budapesti Inter-Metal Recycling Kft. parkjában állították ki az oda tervezett szoborpark első darabjaiként.
Borítókép: A Trash Art Magyarország által kiállított hulladékszobrok a III. Nemzetközi Természetfilm Fesztiválhoz kapcsolódó kiállításon a gödöllői Grassalkovich-kastély udvarán 2017. május 27-én.
MTI Fotó / Máthé Zoltán