2019.04.08. 09:09
A pillanat fontosságára is emlékeztet a cseresznyevirágzás
A virágok csodálata mögött mély filozófiai tartalom rejlik.
Forrás: Shutterstock
Japánban éppen zajlik a cseresznyevirágzás, de az ott élők számára ez nem csak esztétikai értékekkel bír. Az emberekben ilyenkor felidéződik az élet mulandósága és a jelen pillanatok fontossága – írja a V4 Hírügynökség.
Hogy mit is rejt pontosan a japánoknak a cseresznyevirágzás, az a japán emberek mentalitásában keresendő.
A japánok gondolkodásmódját már évezredek óta meghatározza a természet tisztelete és szeretete, valamint az évszakok változásának és apró rezdüléseinek figyelemmel követése.
A cseresznyevirág nem véletlenül lett tehát Japán nemzeti jelképe. Az élet múlandóságának és törékenységének a szépségét idézi fel a japánokban, ahogy a mindent beborító rózsaszín virágok egy pillanat alatt leperegnek a fáról. A japán emberek előszeretettel ülnek ki a virágzó fák alá, hogy ott együtt töltsenek pár kellemes órát a szeretteikkel.
A nyíló virágok jelzik a tavasz kezdetét is.
Magukban hordozzák a megújulást, az új remények és álmok születését és beteljesülését. Bizakodással és optimizmussal töltik el az emberek szívét.
A japánok számára fontos ráadásul a tudatosság és a jelen megélése is – ezek nagy szerepet játszanak a buddhizmusban is.
A cseresznyevirágok élete csupán néhány nap, amilyen gyorsan megjelennek, olyan hamar el is tűnnek. Így emlékeztetik az embereket rá, hogy értékeljenek minden pillanatot az életükben és próbálják azokat pozitívan megélni.