Hosszú utánajárás és nyomás hatására a héten kifizette az Országos Biztosítási Alap (OBA) a csődbe ment Tisza Takarékszövetkezetben ragadt Víziközmű Társulat pénzét Tiszatenyőnek.
Adott egy belvizes település, ahol az árkokat rendszeresen megtisztítják a sártól a közmunkások, hogy aztán a kitermelt iszapból házat építsenek. Eredeti ötlet, magyar valóság.
Egyre feszültebb a helyzet a Tisza Takarékszövetkezet bezárása kapcsán. Nem csak magánszemélyek, hanem önkormányzatok is kilátástalan helyzetbe kerültek.
Köztudott, hogy a legtöbb diplomás ember szinte menekül a megyéből, mondván, hogy máshol többre vihetik. Vannak azonban, akik mégiscsak szerencsét próbálnak itthon és sokan közülük sikerrel is járnak. A hat, általunk kiválasztott magasan iskolázott emberb
Van Tiszatenyőn (is) egy elhagyott ház, életveszélyessé nyilvánítva. A porta melleti szomszéd szerint bármikor a fejére dőlhet, ha az épület mellett kapálgat. Azt szeretné, ha már csak egy puszta telek lenne a helyén.
A március 9-i eredményes népszavazást követően Kazinczi István polgármester azt a határozatot hozta, hogy a helyi körzeti orvosnál a hét elejétől már nem kell vizitdíjat fizetni. A kieső bevételt a szociális alapból pótolják.
Míg sok kisebb településen a városok elszívó hatásával szembesülnek, addig a tiszatenyőiek egyértelműen a helyi Gyöngyvirág óvoda mellett teszik le voksukat.
Az elmúlt év végén felmerült gondok után jelenleg is zajlik a vízórák cseréje Tiszatenyőn. A mérők leolvasásának elmaradása miatt még keresik a felelőst.
Családonként több tíz-, esetenként több százezer forint díjhátralékot mutat ki Tiszatenyőn az a napok óta tartó vízmérőóra-ellenőrzés, amely manapság óriási felháborodást vált ki a falu lakóiban.
Az ősztől háromszorosára nőtt a lakásfenntartási támogatást igénylők száma Tiszatenyőn. Ennek a segélynek a tíz százalékát az önkormányzatnak kell állnia. Kazinczi István polgármester elmondta, hogy ez azért baj, mert a segélyezettek többsége a kapott tám